Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Grille gazowe: z rusztem żeliwnym, 2,3,4,5 palnikowe

Grille gazowe marki Teesa zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co daje pewność, że wybrane urządzenie będzie służyło przez długi czas. Jak sama nazwa wskazuje są to modele, które do działania wykorzystują gaz z butli – propan, butan lub LPG. Pod aluminiowymi osłonami kryją się palniki ze stali nierdzewnej z niezależną, bezstopniową regulacją.

Grill gazowy ogrodowy - ile kosztuje, na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zakres cen, z jakim można się zetknąć wybierając grill gazowy jest naprawdę ogromny. Wszystko zależy od ilości palników, mocy, rodzaju rusztu czy funkcjonalności. I tak na grill gazowy 2 palnikowy wyposażony w żelazny ruszt emaliowany porcelaną wystarczy już ok. 400 zł, jednak za 5-palnikowy grill gazowy z rusztem żeliwnym i szeregiem dodatkowych udogodnień, np. półkami bocznymi czy rusztem do podgrzewania, trzeba zapłacić znacznie więcej. Poza funkcjonalnością warto zwrócić uwagę na konstrukcję urządzenia i wybrać grill gazowy szafką na butlę – pozwoli to zachować porządek na podwórku.

Grill gazowy do 500, 1000 i 1500 zł - jaki wybrać? >>

Ilość palników, a funkcjonalność grilla gazowego

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem to, że im więcej palników, tym większe możliwości urządzenia. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc – ta generowana przez grill gazowy 5 palnikowy jest znacznie większa od tej, którą może zapewnić grill 2 palnikowy. Większa moc to wyższa temperatura, a trzeba mieć na uwadze, że grill z małą ilością palników może nie rozgrzać się do temperatury wymaganej przez niektóre potrawy.

Podstawowe akcesoria grillowe - czego potrzebujemy?

Już samo przyrządzanie potraw na grillu gazowym jest dużo prostsze niż przy użyciu tradycyjnych modeli, warto jednak wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do grilla, które poprawią komfort pracy. Z pewnością przyda się zestaw narzędzi do grilla, które ułatwią przekręcanie czy zdejmowanie przygotowywanych przysmaków. Dobrze jest także zadbać o bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w rękawicę termoizolacyjną, dzięki której można oddać się przyjemności grillowania, bez obawy o oparzenia. Chcąc zachować dłużą żywotność urządzenia, należy zadbać o jego ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych. Doskonałym sposobem na zabezpieczenie jest wykonany z wysokiej jakości materiału pokrowiec na grilla, który zapewni znakomitą ochronę przed deszczem, wiatrem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Grill na gaz z butli gazowej - najczęstsze pytania

Wiele osób jest przyzwyczajonych do korzystania z tradycyjnych modeli, dlatego przed zakupem grilla gazowego nasuwa im się wiele pytań.

Czy grill gazowy dymi?

Jedną z podstawowych cech, przemawiających na korzyść grilla gazowego jest to, że nie dymi. Dym pochodzi ze spalania węgla, który nie jest w tym wypadku wykorzystywany. Dzięki temu z grilli gazowych mogą także korzystać mieszkańcy bloków, którzy do dyspozycji mają tylko balkon blisko sąsiadujący z balkonami sąsiadów.

Jaki grill na balkon, a jaki na taras czy do ogrodu? >>

Czy grill gazowy jest bezpieczny?

Jak w przypadku wszystkich urządzeń zasilanych gazem zalecana jest ostrożność, jednak stosując się do zaleceń z instrukcji, grill gazowy jest urządzeniem w pełni bezpiecznym w użyciu. Ważne, aby użyć gazu określonego w specyfikacji na tabliczce znamionowej w połączeniu z odpowiednim reduktorem i elastycznym wężem.

Czy jedzenie z grilla gazowego jest zdrowe?

Z pewnością wiele osób zastanawia się czy grill gazowy jest zdrowszy od węglowego. Odpowiedź brzmi: TAK! Według badań, w przeciwieństwie do grilli węglowych modele gazowe nie emitują niemalże żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu.

Grill gazowy czy węglowy - opinie, fakty i mity. Czytaj>>

Czym czyścić grill gazowy?

Aby grill służył jak najdłużej trzeba zadbać o jego czystość i konserwację. Wnętrze misy grilla można wyczyścić z resztek żywności za pomocą szczoteczki, skrobaka lub ściereczki do czyszczenia, jednak ruszt należy już czyścić szczotką z włosiem z metali szlachetnych. Do czyszczenia „na mokro” można użyć np. specjalnego preparatu do czyszczenia grilli, który szybko usuwa przypaleniznę czy wytopiony z potraw tłuszcz. Palniki można wyczyścić za pomocą miękkiej szczoteczki bądź sprężonego powietrza.

Czy grill gazowy może stać na dworze?

Nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca w piwnicy czy garażu, aby przechowywać grill w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego często zadawanym pytaniem jest czy grill gazowy może stać na dworze. Otóż, jest taka możliwość, jednak trzeba oczywiście zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, tj. pokrowiec odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Czy warto kupić grill gazowy?

Lista argumentów przemawiających za wyborem grilla gazowego jest naprawdę długa. Na szczycie oczywiście znajdują się wspomniane wcześniej walory zdrowotne, warto jednak wspomnieć o większym komforcie podczas przygotowywania potraw. Grill na gaz z pewnością zostanie doceniony przez osoby, które nie mają cierpliwości do rozpalania węgla podpałkami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium