Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Spieniacze mleka i młynki do mielenia kawy

Posiadanie ekspresu nierozbudowanego o dodatkowe funkcje lub całkowity jego brak nie oznacza, że trzeba ograniczyć się do picia zwykłej, czarnej kawy. Wystarczy dokupić młynek do kawy oraz spieniacz do mleka, aby w domowym zaciszu móc delektować się słodką mokką bądź aromatycznym flat white.

Jak działa dobry spieniacz mleka? Czym się kierować przy zakupie?

Każdy miłośnik latte czy cappuccino wie, że dobry spieniacz do kawy to absolutna podstawa. Czym jednak powinno charakteryzować się takie urządzenie? Spieniacze do kawy mogą się różnić między sobą funkcjonalnością. Warto więc wybrać urządzenie, które będzie posiadało kilka trybów pracy i umożliwi spienianie mleka na zimno i ciepło bądź też samo jego podgrzanie. Podczas zakupu należy także zwrócić uwagę na moc oraz pojemność spieniacza do mleka. Osoby ceniące wygodę powinny zdecydować się na kupno urządzenia, którego elementy mogą być myte w zmywarce.

Jak zrobić piankę do kawy spieniaczem?

Jak ubić mleko do kawy spieniaczem? Funkcjonalność spieniaczy elektrycznych sprawiła, że wystarczy wlać odpowiednią ilość mleka do pojemnika i nacisnąć właściwy przycisk, a mleko zostanie spienione i podgrzane. Może zdarzyć się tak, że pianka nie będzie tak imponująca, jak można by się było spodziewać po reklamach. Powodem może być złe mleko – i wcale nie chodzi o jego datę ważności, ale o zawartość tłuszczu. Najlepiej spieniać się będzie mleko 3,2% bądź takie, które jest przeznaczone do spieniania, tj. ze zwiększoną ilością białka.

Elektryczne młynki do mielenia kawy - kiedy warto?

Nic nie może równać się ze smakiem i aromatem kawy ze świeżo zmielonych ziaren. Jaki młynek wybrać? Oczywiście można zdecydować się na tańsze modele ręczne, które z pewnością mają swoje zalety, jednak nie można zapominać o młynkach automatycznych. Jaką przewagę ma młynek do kawy elektryczny nad ręcznym? Przede wszystkim pozwala on zdecydować, na jaką grubość ziarna zostaną zmielone, a to ma duże znaczenie. Co więcej, automatyczne młynki do mielenia kawy umożliwiają szybkie zmielenie dużej ilości ziaren. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy trzeba przygotować kawę dla większej liczby osób.

Jak poprawnie zmielić kawę młynkiem elektrycznym?

Wydawać by się mogło, że posiadając elektryczny młynek do mielenia kawy, wystarczy tylko nacisnąć przycisk START. Nic bardziej mylnego! W zależności od tego, jaki rodzaj kawy jest przygotowywany oraz za pomocą jakiego urządzenia jest ona parzona, grubość zmielenia ziaren powinna być różna. Dla przykładu: używając french pressa potrzebne są ziarna grubo zmielone, natomiast do ekspresu kolbowego – zmielone drobno. Różnica ta z pewnością będzie odczuwalna w przypadku robienia espresso. Jeśli ziarna nie będą zmielone wystarczająco drobno, woda będzie przenikała przez nie nierówno, przez co kawa nie będzie intensywna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium