Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wentylatory stojące i kolumnowe

Wentylatory to praktyczne urządzenia, których potencjał możemy wykorzystać w gorące dni. W ofercie Teesa dostępne są klasyczne stojące wentylatory pokojowe, które ochłodzą gorące powietrze podczas wakacyjnego upału oraz nowoczesne, funkcjonalne wentylatory kolumnowe wyposażone w panel dotykowy, z których korzystać możemy praktycznie przez cały rok.

Zastanawiasz się jak sobie radzić w upały oraz jak skutecznie zabezpieczyć mieszkanie przed upałem, by komfortowo przetrwać ten gorący czas? Zobacz nasz poradnik >>

Wentylator kolumnowy czy zwykły wiatrak stojący? Podobieństwa i różnice

Wentylator kolumnowy, często określany także jako wentylator wieżowy lub pionowy, to propozycja dla osób, dla których poza komfortem ważne są także walory estetyczne. Nowoczesna budowa tych urządzeń sprawia, że zajmują niewiele miejsca i doskonale wpisują się w wystrój współczesnych biur czy salonów.

Dokonując analizy wentylator kolumnowy vs tradycyjny pod względem skuteczności działania, są one na porównywalnym poziomie. Różnica polega na tym, że wiatrak pokojowy do schłodzenia pomieszczenia wykorzystuje jedno duże śmigło, a wentylator kolumnowy wyposażony jest w wiele małych śmigiełek przymocowanych do kolumny wewnątrz obudowy. To właśnie sprawia, że wiatrak kolumnowy sprawdzi się doskonale w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci. Poza tym urządzenie to wyróżnia większy zakres automatycznej oscylacji, dochodzący do 90 stopni oraz w wielu przypadkach znacznie bardziej zaawansowana funkcjonalność.

Jaki wentylator kolumnowy do domu lub pokoju? Sprawdź>>

Wentylator kolumnowy: moc, funkcje, jak działa?

Zastanawiasz się jak działa wentylator kolumnowy i czy warto go kupić? Takie urządzenie zwykle posiada moc od 50 do 55 W i ma sporo ciekawych funkcji, które sprawiają, że zdecydowanie łatwiej podejmiesz decyzję. Jedną z ciekawszych opcji są trzy tryby pracy z 3-stopniowa regulacją prędkości nawiewu w każdym z nich. Poza standardowym trybem, możesz wybrać tryb naturalny, który symuluje przepływ powietrza w warunkach naturalnych. Natomiast jeśli zastanawiasz się co na upały w nocy będzie dobre i zdrowe, to właśnie rozwiązaniem jest wentylator wieżowy wyposażony w tryb nocny. Gdy go ustawisz prędkość nawiewu będzie się stopniowo zwiększać i zmniejszać, niwelując ryzyko przeziębienia. Dobry wentylator kolumnowy wyposażony jest też w funkcję TIMER, która pozwoli Ci ustawić czas pracy, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy.

Tradycyjny wiatrak stojący: moc, funkcje, jak działa?

Alternatywą dla wentylatora kolumnowego jest tzw. wiatrak na nodze. Wentylator z dużym śmigłem jest jednym z najbardziej popularnych tego typu urządzeń na rynku. W zależności od modelu – dostępne wentylatory stołowe oraz wiatraki na stojaku wyposażone są w moc od 35 do 55 W.

Taki wiatrak domowy może występować w podstawowej wersji, zwykle z trzema trybami prędkości oraz z bardziej zaawansowaną funkcjonalnością, w tym kilkoma trybami pracy i opcjami regulacji prędkości nawiewu i pilotem.

Cichy czy wydajny wentylator na upalne dni?

Dobry wentylator to nie tylko taki, który idealnie chłodzi pomieszczenie, ale także taki, który nie robi przy tym zbyt dużego hałasu. Dlatego optymalnym wyborem jest urządzenie, które dzięki specjalnym trybom pracy pozwala zdecydować, czy ma być wydajnie czy cicho. Cichy wiatrak potrzebny jest najczęściej nocą, dlatego jeśli należysz do osób, które łatwo się wybudzają, wybierz wentylator kolumnowy, który od tradycyjnego wiatraka wyróżnia cichsza praca.

Sterowanie wentylatorem - wiatrak na pilot czy bez?

Dostępne na rynku modele wentylatorów pozwalają swobodnie ustawić odpowiednie parametry bez odrywania się od ulubionych czynności. Jeśli cenisz komfort, wybierz wentylator stojący z pilotem, który umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem.

Tanie wentylatory pionowe, stojące, obrotowe, biurkowe, słupkowe - ceny

Analizując dostępne na rynku wiatraki pokojowe można dostać zawrotu głowy od różnorodności modeli, funkcji i przede wszystkim cen. Jak wiadomo, tanie wentylatory posiadają niezbyt zaawansowaną funkcjonalność.
Marka Teesa oferuje zaawansowane urządzenia w przystępnej dla każdego cenie. Do 100 zł można kupić zarówno podstawowy wentylator stojący z automatyczną oscylacją i trzema trybami prędkości, jak też model wyposażony dodatkowo w funkcję TIMER, która pozwala kontrolować czas pracy urządzenia. Z kolei dokładając ok. 50 zł dostajemy wentylator na nodze z dodatkowymi trzema trybami pracy i pilotem. Natomiast jeśli interesują Cię wiatraki pokojowe stojące w przedziale cenowym do 200 zł, w ofercie marki Teesa zyskujesz szeroki wybór produktów, wśród których z pewnością znajdziesz ten najlepiej dostosowany do swoich potrzeb, np. wentylator wieżowy, czy zaawansowany wiatrak wolnostojący.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium