Kategorie blog
Szczoteczka soniczna czy elektryczna – najważniejsze różnice
Szczoteczka soniczna czy elektryczna – najważniejsze różnice

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – najważniejsze różnice

Mycie zębów to podstawa codziennej higieny. O piękny uśmiech najczęściej dbamy na trzy sposoby: przy pomocy szczoteczki manualnej, elektrycznej lub sonicznej. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że ta tradycyjna, w dobie technologii powoli odchodzi w zapomnienie. Ważne jest, aby spośród różnych opcji wybrać szczoteczkę, która nie tylko jest funkcjonalna i skutecznie czyści, ale także daje wysoki komfort użytkowania i zapewnia bezpieczeństwo.

Różnica między zwykłą szczoteczką elektryczną, a szczoteczką soniczną jest dosyć duża. Pierwsza z nich do swojej pracy używa ruchów rotacyjnych oraz pulsacyjnych, które mechanicznie ścierają z zębów osad i przebarwienia. Technologia soniczna w swoim działaniu wykorzystuje fale dźwiękowe wprowadzające włosie szczoteczki w ruch wymiatający. coraz Ten sposób szczotkowania zębów jest coraz częściej uznawany przez dentystów za najbardziej skuteczny.

Zdarza się, że chcąc dokładnie wyczyścić zęby szczoteczką elektryczną, zbyt mocno naciskamy główkę z włosiem, powodując mikroskopijne zadrapania i wyżłobienia na naszym szkliwie. Mimo czujnika zawartego w wielu modelach, nie wszyscy potrafią wyczuć to od razu. Zanim nauczymy się właściwego ruchu podczas szczotkowania, może okazać się, że warstwa ochronna zębów uległa już niewielkim zniszczeniom. Szczególnie narażone są osoby o delikatnych dziąsłach, które przez zbyt mocny nacisk lub nieodpowiednio dobrane włosie mogą doznać nieprzyjemnych skutków takich jak krwawienie czy nadwrażliwość. Z kolei szczoteczka soniczna, dzięki zastosowaniu drgań o bardzo dużej częstotliwości, nie powoduje podrażnień w jamie ustnej i jest bezpieczna. W przypadku urządzeń z serii Teesa SONIC wystarczy wybrać właściwy dla siebie tryb pielęgnacji i odpowiednią końcówkę, a dbanie o zdrowy uśmiech stanie się łatwe i przyjemne. Urządzenia pozwolą na dużo dokładniejsze dotarcie do przestrzeni międzyzębowych bez konieczności używania mocniejszego nacisku i dodatkowych akcesoriów. W szczoteczce sonicznej jest wytwarzane kilkakrotnie więcej wibracji niż obrotów w urządzeniu rotacyjnym w tym samym czasie. Drgania te powodują szybkie tworzenie się i rozprowadzanie po jamie ustnej piany, która skutecznie pozbywa się płytki nazębnej, przebarwień i osadu nawet w najmniej dostępnych miejscach.

Bardzo istotną rzeczą podczas mycia zębów jest także dbanie o prawidłowe nawyki. Zarówno szczoteczki elektryczne, jak i soniczne często posiadają timer - w przypadku serii SONIC, zależnie od używanego trybu, urządzenie wyłączy się po jednej lub dwóch minutach, a co 30 sekund będzie sygnalizować, że powinieneś zmienić czyszczoną stronę. Oprócz tego, należy pamiętać, że podczas mycia zębów szczoteczką soniczną, sposób w jaki to robimy, nieco różni się od tradycyjnego czyszczenia. W urządzeniu rotacyjnym, podobnie jak podczas manualnego szczotkowania, wykonujemy ruchy okrężne. Z kolei używając szczoteczki sonicznej, przesuwamy włosie krótkim, pionowym ruchem wzdłuż zęba, „wymiatając” płytkę bakteryjną.

Na koniec, aby codzienne mycie zębów przynosiło efekty i nie było przykrym doświadczeniem, powinniśmy dobrać odpowiednią twardość główki szczoteczki. Spośród trzech dostępnych rodzajów włosia można wybrać miękkie, twarde lub średnie. To ostatnie, najbardziej uniwersalne, może być używane do codziennego czyszczenia przez większości dorosłych. Włosie twarde doskonale sprawdza się w cięższych zadaniach, takich jak usuwanie kamienia nazębnego czy wybielanie. Z kolei dla wszystkich, których dziąsła są wrażliwe i bardzo łatwo ulegają skaleczeniom, polecamy szczoteczkę z miękką główką. Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju włosia korzystasz na co dzień, w ofercie Teesa znajdziesz dowolne końcówki wymienne dedykowane serii SONIC.

Rozważając zakup szczoteczki do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, oprócz własnych potrzeb należy rozważyć także możliwości funkcjonalne szczoteczki. Mycie zębów w tradycyjny sposób nie może się równać z jakością, którą uzyskamy po wyszczotkowaniu szczoteczką elektryczną. Mamy nadzieję, że nasz poradnik choć trochę przybliżył różnice między szczoteczką elektryczną, a szczoteczką soniczną, dzięki czemu wybierzecie tę, która najlepiej łączy wysoką jakość, przystępną cenę i funkcjonalność, która odpowiednio zadba o wasze zęby.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium