Kategorie blog
Dobry, czyli jaki? 6 głównych zasad wyboru odkurzacza
Dobry, czyli jaki? 6 głównych zasad wyboru odkurzacza

Dobry, czyli jaki? 6 głównych zasad wyboru odkurzacza

Wbrew pozorom wybór nowego odkurzacza nie jest tak prostym zadaniem, jakby mogło się nam wydawać. Bogata i atrakcyjna oferta na rynku AGD dodatkowo utrudnia podjęcie ostatecznej i trafnej decyzji. Wielkość, moc, funkcjonalność, sposób opróżniania, rodzaj filtra – to tylko kilka z czynników, na jakich powinniśmy skupić swoją uwagę, udając się na zakupy. Czym kierować się przy wyborze odkurzacza? Poznaj 6 głównych zasad, dzięki którym zyskasz nowoczesny sprzęt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb!Jakie rodzaje odkurzaczy wyróżniamy?

Choć w sklepach ze sprzętem AGD dostępne są różne rodzaje odkurzaczy, począwszy od tych tradycyjnych odkurzaczy workowych, gdzie zanieczyszczenia zbierane są do papierowych lub materiałowych worków, dużą popularność i uznanie wśród wymagających użytkowników w ostatnich latach, zyskały nowoczesne odkurzacze akumulatorowe 2w1. Odkurzacz pionowy, występuje w dwóch wariantach (przewodowym i bezprzewodowym), co czyni go niezwykle komfortowym i praktycznym w codziennym użytkowaniu.

Oprócz wymienionych modeli w sprzedaży znajdują się również kompaktowe odkurzacze ręczne, innowacyjne roboty sprzątające oraz odkurzacze bezworkowe, nazywane inaczej odkurzaczami cyklonowymi, które wyposażone są w specjalny plastikowy zbiornik na zanieczyszczenia.Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza?

Teraz, kiedy już wiemy jakie są poszczególne rodzaje odkurzaczy, skupimy się na 6 głównych zasadach prawidłowego wyboru urządzenia, które pomoże nam zadbać o czystość w domu. Dużą uwagę należy zwrócić przede wszystkim na parametry techniczne odkurzacza, co pozwoli na zakup modelu odpowiadającego naszym wymaganiom.
1. Moc
W tym wypadku doskonale sprawdza się stwierdzenie, że od mocy urządzenia zależy jakość sprzątania, niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt obowiązujących przepisów, nie może ona być wyższa niż 1600 W. Moc odkurzacza powinna zostać dopasowana do jego przeznaczenia, czyli rodzaju sprzątanych powierzchni. 
2. Zasilanie
Tak jak wcześniej wspominaliśmy, na rynku dostaniemy odkurzacze przewodowe oraz odkurzacze bezprzewodowe wyposażone w akumulator. Decydując się na zakup tego pierwszego musimy zadbać o odpowiednią długość kabla, natomiast odkurzacze akumulatorowe, choć pracują określoną ilość czasu, pozwalają na sprzątanie w dowolnym miejscu.
3. System filtracji
W przypadku sprzętu codziennego użytku, jakim jest odkurzacz, najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w nowoczesny filtr HEPA, który dokładnie zatrzymuje kurz i inne mikro-zanieczyszczenia – znajdziemy je między innymi w odkurzaczach pionowych. Z kolei urządzenia z filtrem wodnym doskonale sprawdzą się w domach wrażliwych alergików.
4. Pojemność pojemnika
Odkurzacze bezworkowe posiadają specjalne pojemniki, które należy opróżniać w chwili, kiedy tylko się zapełnią. Zatem większa pojemność pojemnika skutkować będzie rzadszym jego opróżnianiem z zebranych zanieczyszczeń. Warto również zwrócić uwagę na łatwość wyjmowania oraz czyszczenia pojemnika, co może znacząco ułatwić sprzątanie.
5. Poziom hałasu
Cicha praca odkurzacza, to dodatkowy atut, który w dużym stopniu wpływa na jakość użytkowania. Zgodnie z opinią specjalistów poziom hałasu powinien utrzymywać się w granicach 60-70 dB.
6. Czas działania
Kwestia ta dotyczy wyłącznie odkurzaczy na akumulator (bezprzewodowych), większość dostępnych modeli na jednym ładowaniu pracuje od 15 do 60 minut, a ich dodatkową zaletą jest krótki czas ładowania akumulatora.Koszt nabycia tradycyjnego modelu odkurzacza workowego wynosi ok. 300 zł. Jeżeli zależy nam na skutecznym usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i wygody użytkowania, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 400-2000 zł.Odkurzacze Teesa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium