Lampy owadobójcze

Lampa UV owadobójcza Lampa UV owadobójcza
Producent: Teesa
Cena:

29,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Lampa owadobójcza Lampa owadobójcza
Producent: Teesa
Cena:

79,99 zł

Lampa owadobójcza Lampa owadobójcza
Producent: Teesa
Cena:

99,00 zł

Lampa owadobójcza Lampa owadobójcza
Producent: Teesa
Cena:

35,00 zł

Lampy owadobójcze, rażące, UV: na muchy i komary

Chcesz cieszyć się spokojnym relaksem, bez irytujących owadów, które potrafią mocno uprzykrzyć życie? Dobrym rozwiązaniem będzie lampa owadobójcza, która usunie z Twojego domu wszelkie owady. Jeśli zastanawiasz się czy lampa owadobójcza na komary, muchy czy osy będzie efektywna, warto zapoznać się z parametrami danego urządzenia. O jej skuteczności decydują przede wszystkim moc oraz rodzaj świetlówki.

 

Co to jest i jak działa lampa owadobójcza?

Zastanawiasz się jak działa lampa owadobójcza? Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta. Umieszczona w niej świetlówka zwabia owady latające, które następnie są unicestwiane.

Na rynku występuje kilka rodzajów lamp. Najbardziej skuteczne są modele wyposażone w żarówki typu UV-A, które emitują niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie ultrafioletowe, ale skutecznie przyciągają uwagę much, komarów i innych owadów latających. Dostępne są także lampy wykorzystując żarówki LED, jednak wyróżnia je zdecydowanie niższa skuteczność niż lampy fluorescencyjne.

Kolejnym ważnym aspektem jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym mocniejsze źródło światła emituje żarówka, a tym samym lampa zwabia więcej owadów.

 

Jak działa lampa owadobójcza?

Lampa owadobójcza eliminuje owady latające na trzy różne sposoby: za pomocą wkładki rażącej, lepu lub wiatraka. Nie wiesz jaką lampę owadobójczą wybrać? Poniżej prezentujemy opis każdej z nich.

  • Lampy owadobójcze rażące unicestwiają zwabione owady w siatce elektrycznej pod wysokim napięciem. Spalone owady spadają do umieszczonego pod spodem pojemnika. Lampa rażąca to jedno z bardziej popularnych rozwiązań na rynku. Podczas zakupu warto jednak zwrócić uwagę na siłę rażenia takiego urządzenia. Urządzenia, które działają ze zbyt małym napięciem np. do 1500 V, mogą nie radzić sobie z eliminacją dużych owadów, jak np. osy. Warto zatem wybierać urządzenia, które posiadają napięcie rażenia na poziomie 2000-2500 V.
  • Lampa owadobójcza lepowa to kolejne z rozwiązań, w którym owady po zetknięciu z wkładem lepowym trwale się do niego przyklejają. Takie urządzenie zużywa mniej energii, ale za to wymaga regularnej wymiany lepów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
  • Lampa owadobójcza wiatrakowa jak sama nazwa wskazuje zasysa owady za pośrednictwem wiatraka, jednak w tym przypadku owady nie są zabijane od razu. W zależności od potrzeby możesz opróżnić pojemnik od razu i wypuścić na wolność unicestwione owady lub po dłuższym czasie, gdy będą one już martwe.

 

Czy lampy owadobójcze są szkodliwe?

Jeśli dręczy Cię pytanie czy lampa przeciw komarom jest szkodliwa dla człowieka to odpowiadamy: nie, jest bezpieczna. Lampa owadobójcza UV na owady emituje światło ultrafioletowe o długości fali do 400 nm. Jest to zatem na tyle mało, że nie wpływa na zdrowie ludzi. Co ważne w lampach nie stosuje się żadnych substancji zapachowych ani innych substancji chemicznych, które mogłyby podrażniać drogi oddechowe oraz mieć szkodliwy wpływ na osoby podatne na alergie.

 

Czy lampa owadobójcza działa na muchy i komary? Czy jest skuteczna także w dzień?

Czy lampa owadobójcza działa na komary? Oczywiście, że tak! Właśnie w tym tkwi jej sekret. Najlepsze rezultaty osiągniesz, gdy włączysz lampę przed zapadnięciem zmroku i pozostawisz włączoną przez całą noc. Lampa owadobójcza będzie także skuteczna na inne owady, np. muszki owocówki i tradycyjne muchy. W tym przypadku powinna być zainstalowana w pomieszczeniu z dala od źródeł światła.

Jeśli zastanawiasz się czy lampa owadobójcza działa w dzień, to warto podkreślić, że największa skuteczność lamp owadobójczych jest po zmroku. Oczywiście w dzień także można stosować to urządzenie, ale z dala od okien i w mało nasłonecznionym miejscu.  

 

Gdzie warto zastosować lampę owadobójczą?

Lampa na komary do domu, sklepu czy innego pomieszczenia to urządzenie, które z pewnością warto zastosować, jeśli w normalnym funkcjonowaniu przeszkadzają Ci irytujące insekty. Taka lampa pozwoli spokojnie pracować lub spędzić chwile relaksu wieczorem przed telewizorem albo z ulubioną książką bez natrętnych owadów.

Tu warto nadmienić, że każda lampa posiada zalecenia producenta podpowiadające, gdzie można ją stosować. Przy wyborze lampy na owady należy zatem zwrócić na to uwagę. Lampa owadobójcza na zewnątrz będzie wyposażone w wodoszczelną i mocną obudowę, która nie zniszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych i jednocześnie będzie bezpieczna dla człowieka. Lampa owadobójcza do ogrodu lub na taras powinna posiadać oznaczenie normy wodoodporności IP, która sugeruje w jakich warunkach można ją stosować.

Natomiast jeśli w kręgu Twoich poszukiwań jest lampa owadobójcza do domu, masz ogromny wybór. Ograniczają Cię tylko Twoje preferencje.

 

Lampa owadobójcza przeciw muchom i komarom - jaką wybrać aby była skuteczna?

Szukasz odpowiedzi na pytanie jaką lampę owadobójczą wybrać i jaka lampa przeciw komarom będzie dla Ciebie najlepsza? Dostępna w ofercie marki Teesa lampa owadobójcza UV idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej powierzchni do 100 m2.  Co więcej za nieco ponad 100 zł otrzymujesz wydajne urządzenie, wyposażone w  świetlówki o żywotności nawet do 5000 godzin. Jeśli jednak interesuje Cię skuteczna lampa owadobójcza w domu możesz wybrać mniejsze urządzenie, które doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 50 m2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium