Lodówki turystyczne

Lodówki turystyczne: przenośne, samochodowe, na prąd, gaz

Zbliża się lato, a Ty planujesz wakacje pod namiotem? Jest to zatem bardzo dobra okazja do zakupu lodówki turystycznej. Urządzenie ułatwi przechowywanie żywności w czasie upałów, choć jego funkcjonalność jest znacznie szersza. Sprawdź rodzaje lodówek turystycznych, na co zwrócić uwagę wybierając chłodziarkę samochodową oraz dlaczego to urządzenie może przydać się przez cały rok.

Czytaj również: Jaka lodówka turystyczna będzie najlepsza?

Jaką lodówkę turystyczną wybrać? Polecane rodzaje

Lodówka turystyczna pozwala bezpiecznie transportować i utrzymać świeżość żywności. Jest to urządzenie, które bez problemu zmieści się w bagażniku samochodowym i podniesie komfort w czasie pobytu na polach namiotowych, domkach letniskowych, czy w dłuższej trasie. Ze względu na kilka rodzajów lodówek turystycznych urządzenie to sprawdzi się także tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Jak wybrać najlepsze urządzenie na wyjazd? Poznaj rodzaje lodówek turystycznych oraz ich możliwości i sposób działania.

Lodówka turystyczna na wkłady chłodzące

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem lodówki turystycznej, zapewne Twoją uwagę zwróciła lodówka turystyczna na wkłady mrożące. Modele tego typu nie potrzebują zasilania, ponieważ niską temperaturę wewnątrz utrzymują specjalne wkłady chłodzące oraz obudowa z warstwą izolacyjną wykonaną ze styropianu lub pianki poliuretanowej. To, ile wkładów chłodzących do lodówki turystycznej włożysz, zależy w głównej mierze od jej pojemności.
Zastanawiasz się, ile trzyma lodówka turystyczna na wkłady? Wybierając takie urządzenie musisz pamiętać, że obniża ona temperaturę do określonej wartości 10-12°C i przez określony czas, najczęściej do 12 godzin. Z tego właśnie względu lodówka turystyczna z wkładami sprawdzi się głównie w czasie rodzinnych pikników w ogrodzie, czy krótkich wypadów za miasto.

Lodówka turystyczna samochodowa, elektryczna chłodziarka do auta na zapalniczkę

Lodówka turystyczna na prąd to urządzenie, które warto wybrać, gdy chcesz utrzymać niską temperaturę żywności przez dłuższy czas. Urządzenia te doskonale sprawdzą się na dłuższych wypadach i campingach z dostępem do prądu. Ze względu na to, że można podłączyć je do gniazdka 230–240 V, a także do zapalniczki samochodowej, określane są także jako lodówki samochodowe, czyli urządzenia, które dobrze spiszą się w czasie podróży. Chłodziarka turystyczna ma jeszcze jedną zaletę. Większość modeli posiada dodatkowo wkłady mrożące, dzięki czemu można utrzymać niską temperaturę także po odłączeniu od zasilania. Wybierając lodówkę turystyczną szukaj modeli, które przydadzą się nie tylko latem – na rynku dostępne są także urządzenia wyposażone nie tylko w funkcję chłodzenia, ale także grzania. Mogą one podwyższyć temperaturę do +60°C. Takie udogodnienie posiada m.in. lodówka turystyczna z funkcją grzania Teesa.

Lodówka turystyczna zasilana gazem, lodówka do ciężarówki

Jeśli jesteś zawodowym kierowcą, często wyjeżdżasz w długą trasę i w zasięgu Twojego zainteresowania jest lodówka do ciężarówki, powinieneś rozważyć chłodziarkę turystyczną, która poza możliwością zasilania z sieci 220-240 V lub gniazdka zapalniczki samochodowej 12V posiada opcję zasilania z butli gazowej. Taka przenośna lodówka turystyczna na gaz wyróżnia się dużą pojemnością i schładza produkty do temperatury od 5 do 10°C.

Mała i mini lodówka turystyczna

Jednym z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę wybierając lodówkę turystyczną jest jej pojemność. Na rynku dostępne są mini lodówki turystyczne o pojemności ok. 8-15 l, czyli niewielkie pojemniki pełniące funkcję toreb termoizolacyjnych, w których przez kilka godzin można utrzymać temperaturę odpowiednią do zachowania świeżości jedzenia czy schłodzenia napojów. Tego typu przenośne chłodziarki wybierają często amatorzy wycieczek, bo będą idealne na pikniku czy podczas plażowania.
Z kolei wybierając elektryczną lodówkę turystyczną warto rozważyć większą pojemność, ponieważ takie urządzenia pomieszczą zdecydowanie więcej żywności. Dobrym wyborem będzie zakup lodówki o pojemności ok. 24-32 l. Jest to idealny kompromis pomiędzy możliwością zapakowania sporej ilości żywności i napojów, oraz komfortem użytkowania i mobilnością urządzenia.

Zamrażarka turystyczna, czyli lodówka samochodowa z funkcją mrożenia

Planujesz dłuższy camping i szukasz zamrażarki turystycznej? Przykładem takiego urządzenia jest TSA5002, która w czasie wysokiej temperatury na zewnątrz umożliwia zarówno schładzanie, jak też mrożenie żywności do -18°C. Ze względu na dużą pojemość – 40l lodówka samochodowa z funkcją mrożenia idealnie sprawdzi się także w punktach gastronomicznych.

Gdzie kupić lodówkę turystyczną? Czy są promocje?

Zastanawiasz się, gdzie kupić lodówkę turystyczną? Sprawdź modele dostępne w sklepie internetowym Teesa na stronie www.teesa.pl. Jeśli jednak lubisz „dotknąć” produkt przed zakupem i sprawdzić czy dana pojemność będzie dla Ciebie wystarczająca, warto udać się do sklepów sieci Rebel Electro, gdzie dostępne są oferowane przez nas produkty. Zaglądaj do nas regularnie, bo co jakiś czas Twoja lodówka turystyczna może zyskać status PROMOCJA!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium