Kategorie blog
Jaką lodówkę turystyczną kupić i dlaczego? Ranking najlepszych

Jaką lodówkę turystyczną kupić i dlaczego? Ranking najlepszych

Rodzinny piknik w parku, urlop na polu campingowym, a może relaks na plaży... W każdej tej sytuacji świeży prowiant czy zimny napój sprawdzą się idealnie, dlatego lodówka turystyczna to coś, co z pewnością przyda się każdemu. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, różniących się między sobą pojemnością, sposobem chłodzenia czy funkcjonalnością. Jaką lodówkę turystyczną wybrać, aby nie żałować?

Jaką lodówkę turystyczną kupić aby nie żałować? Ranking najlepszych

Co to jest i jak działa lodówka turystyczna?

Lodówki turystyczne to urządzenia łatwe w przenoszeniu, praktyczne i niesamowicie przydatne. Wyjazd na biwak, piknik w parku, grill ze znajomymi czy wypoczynek na plaży – w wszystkich tych sytuacjach lodówka turystyczna okaże się niezastąpiona zapewniając dostęp do zimnych napojów i świeżej żywności.

Jak działają lodówki turystyczne? Oczywiście wszystko zależy od modelu, na jaki się zdecydujesz.

  • Lodówka z wkładami chłodzącymi nie jest w żaden sposób dodatkowo zasilana - jej działania w całości opiera się na wkładach, które ówcześnie zmrożone utrzymują niską temperaturę wewnątrz lodówki.
  • Turystyczna lodówka elektryczna jest niezwykle popularnym wyborem – ze względu na swoją funkcjonalność i uniwersalność. Takie urządzanie spełnia swoją funkcję dopóki jest podłączone do źródła zasilana – gniazda sieciowego bądź gniazdka zapalniczki samochodowej. Co więcej, w lodówce można umieścić wkłady chłodzące i zabrać ją ze sobą w plener. Modele elektryczne sprawdzą się nawet podczas dłuższych podróży.

    Warto zaznaczyć, że w porównaniu do modeli na wkłady mrożące, lodówki elektryczne będą chłodziły do niższych temperatur. Co więcej, bardzo często posiadają także funkcję grzania.
  • Lodówka turystyczna na gaz to urządzenie, które będzie idealne na kilkudniowe wypady, np. pod namiot, gdzie nie będzie możliwości podłączenia do prądu. Taki model do poprawnego działania wymaga butli gazowej (propan-butan).

Lodówki turystyczne na wkłady, gaz i elektryczne marki Teesa – sprawdź ceny>>

Powody, dla których warto kupić turystyczną lodówkę samochodową

Powodów, dla których warto zaopatrzyć się w turystyczną lodówkę samochodową jest naprawdę wiele. To nie tylko świetne rozwiązanie dla osób lubiących wycieczki objazdowe czy urlop na polu campingowym. Dostęp do zawsze schłodzonych napojów czy świeżych produktów spożywczych z pewnością docenią także zawodowi kierowcy, którzy spędzają długie godziny w trasie. W zależności od potrzeb, różnorodność tego typu urządzeń jest naprawdę duża i z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie – pod względem funkcjonalności i zasięgu budżetowego.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze lodówki turystycznej

Jaką lodówkę turystyczną kupić i na jakie elementy zwrócić uwagę, aby urządzenie się sprawdziło? Jest kilka cech, którymi powinieneś kierować się przy wyborze.


Lodówka na wkłady czy elektryczna?

Decydując się na zakup lodówki turystycznej z pewnością staniesz przed takim wyborem. Która z nich jest lepsza? Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Podstawowym atutem lodówki na wkłady chłodzące jest oczywiście jej cena – takie modele są naprawdę bardzo tanie. Minusem jest jednak krótszy czas chłodzenia. Takie urządzenia sprawdzą się na jednodniowe wypady za miasto, gdy potrzebujesz, aby prowiant był schłodzony tylko kilka godzin.


Lodówka turystyczna czy warto?

Wybierając elektryczną lodówkę turystyczną znacznie poszerzysz możliwości jej użycia. To, że urządzenie może być zasilane sieciowo sprawia, że będziesz mógł zabierać je ze sobą na dłuższe wyjazdy. Chcesz się wybrać na plażę? Nie ma problemu – nawet do modelu elektrycznego możesz włożyć wkłady chłodzące, które po odłączeniu lodówki od zasilania pozwolą na utrzymanie niskiej temperatury jeszcze przez jakiś czas. Kupno lodówki elektrycznej oczywiście wiąże się ze wzrostem ceny, jednak większa uniwersalność z pewnością Ci to zrekompensuje.

Wkłady chłodzące - przy klasycznej wersji niezbędne, przy modelach zasilanych sieciowo opcjonalne. Powstaje wtedy pytanie: ile mrozić wkłady do lodówki turystycznej, aby poprawnie pełniły swoją rolę. Na rynku są dostępne dwa rodzaje wkładów: na wodę oraz żelowe. Aby spełniały swoją funkcję - utrzymując niską temperaturę produktów w lodówce – najpierw same muszą zostać zamrożone. Dlatego też pamiętaj, aby schować wkłady do zamrażarki odpowiednio wcześnie – najlepiej kilkanaście godzin przed użyciem.

Innym bardzo często zadawanym pytaniem jest ile potrzeba wkładów do lodówki turystycznej, aby przechowywane produkty pozostały odpowiednio schłodzone? Odpowiedź sprowadza się do dwóch głównych czynników. Po pierwsze zależne jest to od pojemności lodówki – im większa, i więcej produktów do chłodzenia, tym więcej wkładów będzie potrzebne. Po drugie istotny jest czas przez jaki lodówka ma działać skutecznie. Jeśli liczysz na wielogodzinną pracę, zaopatrz się w większą liczbę wkładów.


Jak długo i do jakiej temperatury chłodzi lodówka turystyczna

Jeśli myślisz o zakupie, to z pewnością zastanawiasz się jak długo może pracować lodówka turystyczna i do jakiej temperatury chłodzi. Jak łatwo się domyślić – wszystko zależy od modelu na jaki się zdecydujesz. Najmniej wydajna będzie oczywiście lodówka na wkłady chłodzące. Będzie utrzymywała chłód wewnątrz lodówki maksymalnie przez kilkanaście godzin – w zależności o ilości i rodzaju użytych wkładów.

Lodówki elektryczne i gazowe mogą działać bez przerwy – tak długo jak będą podłączone do zasilania, ich skuteczność będzie stała. Jeśli chodzi o obniżenie temperatury, to możesz spotkać się z różnymi parametrami – rolę odgrywa tutaj typ chłodzenia, np. lodówka turystyczna z funkcją mrożenia wykorzystująca do chłodzenia agregat.


Lodówka turystyczna ile trzyma zimno

Jakiej pojemności lodówkę turystyczną wybrać?

Wybór pojemności lodówki zależy przede wszystkim od tego, jak dużo produktów żywnościowych zamierzasz w niej przetrzymywać. Jeśli jesteś samotnie podróżującym kierowcą, możesz zdecydować się na mały model, np. 19-litrową lodówkę Teesa zasilaną z gniazda zapalniczki. Osoby, które planują rodzinne wyjazdy, muszą zdecydować się na modele o większej pojemności.

Wybierając pojemność zastanów się także ile wkładów do lodówki turystycznej będzie Ci potrzebne. Jeśli wymiary urządzenia nie są aż takie istotne, a ważniejsze jest dla Ciebie, aby przygotowany prowiant jak najdłużej był chłodzony, wybierz większy model, do którego zmieszczą się dodatkowe wkłady chłodzące.


Kiedy sprawdzi się lodówka zasilana na gaz propan-butan?

Jak działa lodówka na gaz i dlaczego jest tak polecana na dłuższe podróże? Tak jak zostało wspomniane powyżej, takie modele do działania wymagają tylko butli z gazem propan-butan, dlatego sprawdzą się w miejscach, gdzie utrudniony jest dostęp do zasilania elektrycznego, np. na polu namiotowym.

Choć ceny lodówek gazowych mogą na pierwszy rzut oka zniechęcić, to musisz mieć na uwadze, że tego typu urządzenia są bardzo wydajne – nawet nieduża, turystyczna butla 3-5 kg pozwoli na kilka dni działania lodówki bez przerwy.

Głośność lodówki turystycznej, czy jest istotna?

Nie chcesz, aby cokolwiek zakłóciło Twój relaks na łonie natury, dlatego jest Ci potrzebna cicha lodówka turystyczna? Niestety, tańsze modele, wykorzystujące do chłodzenia system peltiera, mogą się nie sprawdzić w takiej sytuacji, dlatego to, czego potrzebujesz, to lodówki wykorzystujące czynniki chłodnicze, takie jak amoniak czy cyklopentan. Takie modele charakteryzują się bardzo cichą pracą i z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.


Najlepsze lodówki turystyczne: Ranking według ceny

Częstym czynnikiem decydującym przy wyborze lodówki turystycznej jest cena. To, ile zapłacisz za tego typu urządzenie jest głównie uzależnione od funkcjonalności i pojemności. Aby ułatwić wybór, poniżej znajdziesz ranking najlepszych lodówek turystycznych.

Dobra i tania lodówka turystyczna o pojemności 19L

Najtańsze lodówki turystyczne można kupić za mniej niż 100 zł. Niestety są to modele, które będą dawały możliwość chłodzenia tylko za pomocą wkładów chłodzących. Dlatego warto zwiększyć budżet i kupić model elektryczny. Musisz mieć jednak na uwadze, że tak tania lodówka turystyczna nie będzie miała nazbyt dużej pojemności. Przykładem takiego produktu jest lodówka turystyczna 19l Teesa TSA5004, która będzie idealna na jednodniowe wyjazdy czy ognisko.


Lodówka turystyczna do 400zł

Jeśli obawiasz się, że lodówka 19l będzie za mała, może zdecydować się na model o większej pojemności, np. lodówkę turystyczną 25l Teesa TSA5001-1. Funkcjonalność i sposób działania będą porównywalne, jednak zapakujesz tam więcej produktów bądź – jeśli zamierzasz oddalić się od źródła zasilania – zmieścisz tam dodatkowe wkłady chłodzące, które wydłużą czas schodzenia jedzenia i napojów.


Najlepsze lodówki turystyczne

Lodówka turystyczna na gaz propan-butan, 12 V i 230 V

Jesteś zawodowym kierowcą i często wyjeżdżasz w długą trasę albo uwielbiasz spędzać wolne dni na campingu? Zwykła lodówka turystyczna z wkładami chłodzącymi to dla Ciebie za mało! Koniecznie wybierz model, który można zasilać sieciowo bądź z gniazda zapalniczki samochodowej. Co więcej, możesz iść o krok dalej i wybrać lodówkę na gaz propan butan, co jest tańszym rozwiązaniem.


Najlepsza lodówka turystyczna z funkcją mrożenia

Najlepsza lodówka turystyczna to oczywiście taka, która oferuje najszerszą funkcjonalność, dlatego osoby dysponujące większym budżetem mogą zdecydować się na zakup bardziej zaawansowanego modelu, który nie tylko schłodzi, ale także mrozi. Choć zakup takiego urządzenia, np. profesjonalnej lodówki turystycznej z funkcją mrożenia o pojemności 40 l, to wydatek rzędu powyżej 1500 zł, sprawdzi się ono nawet w punktach gastronomicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium