Kategorie blog
Twój pomysł na szybkie i pyszne śniadanie
Twój pomysł na szybkie i pyszne śniadanie

Twój pomysł na szybkie i pyszne śniadanie

 

Dla większości śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dla niektórych może być również najbardziej problematyczny – głównie z uwagi na brak wystarczającej ilości czasu, by je w spokoju przygotować i zjeść. Jeśli Tobie również wydaje się, że przed porannym wyjściem do pracy czas płynie jakby odrobinę szybciej – to znak, że najwyższa pora rozważyć kupno opiekacza do kanapek.

Opiekacz do kanapek, czyli co?

Opiekacze do kanapek to urządzenia elektroniczne, które dzięki dużej mocy opiekają obustronnie kromki chleba (najczęściej tostowego). Powierzchnie grzewcze urządzenia podzielone są na pół, co nadaje kanapkom charakterystyczny kształt trójkątów. Urządzenie ma dużą moc (najczęściej 800 W), co pozwala na bardzo szybkie nagrzewanie opiekacza, a tym samym – szybsze przygotowanie śniadania. Powierzchnia grzewcza może być pokryta teflonem (w celu uniknięcia przywierania), jednak obecnie coraz częściej spotyka się opiekacze z powłoką ceramiczną, która jest materiałem bezpiecznym, funkcjonalnym oraz łatwym w czyszczeniu. Opiekacze do kanapek znane są również pod nazwą „sandwich” (często również „tostwich”). Co ciekawe, pierwsza tego typu konstrukcja powstała prawdopodobnie przed 1920 rokiem. Jak podaje Wikipedia, pierwszy oficjalny zapis patentowy, datowany na 1925 rok, złożył w Stanach Zjednoczonych Charles Champion, który jest również wynalazcą urządzenia do produkcji popcornu.

Opiekacz to nie tylko tosty

Niech was nie zwiedzie nazwa – w urządzeniu przygotujecie nie tylko słynne kanapki z chleba tostowego, jakie wszyscy znamy. Współczesne opiekacze do kanapek oferują zdecydowanie więcej możliwości. W zależności od wybranego modelu, powłoka grzewcza może być wymienna, dzięki czemu opiekacz może zmienić się w praktyczną gofrownicę lub domowy grill. Przykładem takiego urządzenia jest opiekacz Teesa model TSA3221, który w zestawie posiada wymienne wkłady, pozwalające mu pełnić również funkcję gofrownicy lub grilla. Urządzenie jest szybkie i proste w obsłudze, daje również zdecydowanie więcej możliwości związanych z przygotowaniem pysznego śniadania – szczególnie w przypadku, jeśli tradycyjne „sandwiche” już nam się nieco znudziły. Śniadanie na słodko? Proszę bardzo – wystarczy wymienić wkład, przygotować gofra i zaopatrzyć się w niezbędne dodatki, takie jak np. ulubiony dżem. Z kolei funkcja grilla tak naprawdę pozwala nam zrobić wszystko – łącznie z usmażeniem jajek czy chudego mięsa drobiowego.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Choć opiekacze do kanapek to urządzenia stosunkowo proste w budowie, przy zakupie warto mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze – moc urządzenia. Dobrze, by opiekacz posiadał moc ok. 800 W, co zagwarantuje nam szybkie przygotowanie posiłku. Po drugie – bezpieczeństwo. Nienagrzewająca się obudowa to właściwie już standard w tego typu urządzeniach. Poza tym elementem warto, by opiekacz posiadał również zabezpieczenie przed przegrzaniem. Po trzecie – wygląd. Tutaj już wybierajmy według swoich predyspozycji. Na szczęście opiekacze nadążają za trendami – większość z nich cechuje nowoczesny design, a często także obudowa ze stali nierdzewnej, gwarantująca wytrzymałość urządzeń, jak również doskonale pasująca do współczesnych kuchni. Jeśli nie lubisz rutyny i szukasz sposobu na szybkie śniadania, to opiekacz do kanapek będzie urządzeniem w sam raz dla Ciebie. Kanapki, gofry lub grill to szerokie możliwości przygotowywania śniadań, a nawet potraw obiadowych czy kolacji. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojej inwencji!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium