Kategorie blog
Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Porównanie i ranking

Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Porównanie i ranking według zastosowań i cen

Doskwierają Ci jesienne, zimne wieczory? Gdy w domu zrobi się chłodniej, ale Ty nie chcesz jeszcze włączać centralnego ogrzewania, możesz skorzystać z innych metod dogrzania mieszkania. Doskonałym rozwiązaniem będzie energooszczędny grzejnik przenośny. Co ważne, takie urządzenie będzie niezastąpione w mieszkaniu każdego zmarzlucha, który nawet w ogrzewanym domu potrzebuje dodatkowego źródła ciepła.

Wydajne ogrzewanie elektryczne – najlepszy grzejnik elektryczny do pokoju dziecka, garażu, domku letniskowego i biura


Przenośny grzejnik elektryczny: w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Większość osób kupuje grzejnik elektryczny do domu. To dobre rozwiązanie, gdy zależy Ci na szybkim ogrzaniu jednego pomieszczenia, dlatego sprawdzi się nie tylko jesienią, ale także zimą, gdy chcesz podnieść temperaturę np. w łazience. To jednak nie jedyne zastosowanie tego typu urządzeń.

Pomieszczenia gospodarcze bardzo często nie mają doprowadzonego ogrzewania. Co więcej, wykorzystane w nich drzwi i okna rzadko kiedy są ocieplone. Dlatego też, dla majsterkowiczów, którzy nie odpuszczają swoich prac w okresie jesienno-zimowym grzejnik elektryczny do garażu czy warsztatu to absolutny niezbędnik.

Piecyk elektryczny do ogrzewania ma także rzeszę sympatyków wśród osób, które lubią spędzać czas w domkach letniskowych – nawet wtedy, gdy temperatury na zewnątrz są coraz niższe.

Grzejnik elektryczny do biura, pokoju dziecka, garażu

Rodzaje grzejników elektrycznych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników elektrycznych, które różnią się między sobą m.in. mechanizmem działania i funkcjonalnością, a co za tym idzie sprawdzą się w różnych pomieszczeniach.

Grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe to bardzo wygodne urządzenia, które do wytwarzania ciepła wykorzystują prąd elektryczny oraz olej, którym wypełnione są żebra urządzenia. Umieszczone w urządzeniu grzałki ogrzewają olej, który oddziałuje na metalową konstrukcję, rozgrzewając grzejnik do określonej temperatury. Jedną z podstawowych zalet takiego mechanizmu jest to, że po wyłączeniu urządzenie wolno się wychładza, przez co nawet nie będąc uruchomionym, przez pewien czas ogrzewa pomieszczenie.

Co ważne, grzejniki olejowe dostępne są w wielu rozmiarach i wariantach mocy, dlatego z pewnością znajdziesz model, który pozwoli Ci na ogrzanie większego każdego pokoju, niezależnie od jego wielkości.

Grzejniki olejowe Teesa – sprawdź ofertę>>



Termowentylatory, farelki

Dużą popularnością cieszą się termowentylatory, potocznie nazywane farelkami. Na ich korzyść z pewnością przemawiają szybki czas nagrzewania oraz stosunkowo niska cena, bo tego typu urządzenia możesz kupić za kilkadziesiąt złotych. Farelki są niedużych gabarytów, dlatego bez problemu znajdziesz dla nich miejsce nawet w niedużym pomieszczeniu. Są też lekkie, a co za tym idzie łatwe w przenoszeniu. Wadą termowentylatorów jest to, że wytwarzane przez nie ciepło ma charakter miejscowy i doraźny. Oznacza to, że są w stanie ogrzać niewielki obszar i szybko się wychładzają. Bedą jednak doskonałym wyborem jeśli jest Ci potrzebny grzejnik elektryczny do pokoju o niedużej powierzchni.

Zobacz termowentylatory i farelki Teesa>>

Choć termowentylatory to w zdecydowanej większości niewielkie, przenośne urządzenia, nie sposób nie wspomnieć o bardziej stylowych modelach, jak kolumnowy termowentylator ceramiczny z imitacją kominka Teesa TSA8051. Ten model nie tylko dogrzeje Twoje mieszkanie, ale także będzie doskonałym elementem dekoracyjnym.

Grzejnik elektryczny do pokoju

Grzejniki konwektorowe

W wielu domach można spotkać się z grzejnikami konwektorowymi. Zasada działania tego typu urządzeń jest bardzo prosta – grzejnik zasysa zimne powietrze i ogrzewa je, a następnie oddaje ciepło do otoczenia. Wśród grzejników konwektorowych możesz spotkać się zarówno modele przenośne, jak też wiszące. Drugie rozwiązanie jest często wykorzystywane w łazienkach.



Grzejniki ceramiczne

W grzejnikach ceramicznych elementem grzewczym są wkłady ceramiczne. Ceramika nagrzewa się bardzo szybko, magazynuje ciepło i oddaje je powoli, a co za tym idzie ogrzewa pomieszczenie jeszcze przez pewien czas po wyłączeniu grzejnika. Tego typu urządzenia nie są jednak dobrym wyborem dla osób, dla których głównym kryterium jest niskie zużycie energii.



Promienniki

Ostatnią grupą grzejników elektrycznych, o których warto wspomnieć są promienniki. Urządzenia te wyposażone są w grzałkę, która w wyniku nagrzewania do bardzo wysokich temperatur emituje fale cieplne. Promienniki nie ogrzewają powietrza, a emisja ciepła ukierunkowana jest na obiekty. Co ważne, takie źródło ciepła sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniu. W ofercie marki Teesa znajdziesz odporny na opady deszczu promiennik podczerwieni na taras.

Grzejnik elektryczny – promiennik podczerwieni na taras

Czym kierować się przy wyborze grzejnika elektrycznego?

Tak jak zostało to już wspomniane na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników elektrycznych, a każdy z nich posiada wady i zalety. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, który jest najlepszy – odpowiedź zależy od wielu czynników, m.in. wielkości pomieszczenia czy częstotliwości, z jaką będzie on używany. Jaki grzejnik przenośny wybrać, aby najlepiej spełniał swoją funkcję?



Czy grzejnik elektryczny trzeba dobrać do pomieszczenia?

Wybierając piecyki elektryczne do ogrzewania domu musisz wziąć pod uwagę fakt, że powinny one emitować ciepło zgodnie z zapotrzebowaniem w danym pomieszczeniu. Nie zawsze musisz decydować się na urządzenie o bardzo dużej mocy – wszystko zależy od powierzchni pomieszczenia.

Jaka moc grzejnika elektrycznego na m2 jest potrzebna? Na 1 m2 powierzchni trzeba dostarczyć 100 W w starych budynkach i ok. 75 W – w nowoczesnym, lepiej izolowanym budownictwie. Jeśli zatem planujesz zakup i zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny do pokoju 20m2 czy 25m2 wybrać, możesz łatwo to przekalkulować.


Dodatkowe funkcje grzejnika elektrycznego - które są istotne?

Jak wybrać najlepszy grzejnik elektryczny? Przede wszystkim urządzenie musi zapewnić maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania, dlatego zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, np. regulację stopnia grzania czy termostat, które pozwolą Ci dostosować warunki panujące w pomieszczeniu do własnych potrzeb. W przypadku termowentylatorów warto wybrać model, który posiada dodatkowy tryb pracy – zimny nawiew. Bez wątpienia przydatne także timer oraz możliwość sterowania pilotem. Na pierwszy rzut oka funkcje te mogą nie być ważne, jednak z pewnością podnoszą komfort użytkowania.

Wygoda to jednak nie wszystko, dlatego warto wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa. Niezależnie, jaki grzejnik elektryczny kupujesz, warto wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem czy wyłącznik bezpieczeństwa w przypadku przewrócenia.

Energooszczędny grzejnik elektryczny z niskim poborem energii - co ma na to wpływ?

Bez wątpienia każdy, kto szuka sposobu do dogrzanie mieszkania zastanawia się, jaki grzejnik pobiera najmniej prądu. Dotychczas piecyki elektryczne uważane były za mało wydajne i drogie w eksploatacji. Jednak nowoczesne modele, idealnie dobrane do pomieszczenia oraz wyposażone w odpowiednie funkcje mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem, które nie obciąży zbytnio portfela.

Nie każdy grzejnik elektryczny ma tryb eco, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka innych czynników. Przede wszystkim upewnij się, że jego moc jest odpowiednia do powierzchni pokoju, w jakim urządzenie będzie wykorzystywane najczęściej. Do ogrzania małej łazienki nie musisz kupować modelu, którego moc wystarczyłaby na ogrzanie dużego salonu. Jeśli liczy się dla Ciebie uniwersalność, zdecyduj się na grzejnik z regulacją mocy, która pozwoli Ci dostosować odpowiednie parametry. Dużym udogodnieniem jest też termostat, który pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę.



Termostat w grzejniku elektrycznym - do czego służy, czy jest potrzebny?

Przeglądając oferty z pewnością spotkasz się z szeregiem dodatkowych funkcji. Termostat w grzejniku elektrycznym to bez wątpienia jedna z najbardziej użytecznych z nich, bo to właśnie dzięki niej grzejnik będzie utrzymywał zadaną mu temperaturę. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, a gdy zostanie ona osiągnięta system wyłączy grzałkę, natomiast gdy pokój zacznie się wychładzać, grzejnik ponownie się uruchomi.

Funkcja termostatu nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale także zmniejsza zużycie prądu przez grzejnik olejowy. Dlatego też, decydując się na taki model dbasz także o domowy budżet.

Sprawdź grzejnik elektryczny przenośny z termostatem i automatyczną kontrolą temperatury Teesa >>



Czy piecyk na prąd nadaje się do ogrzania domku letniskowego? Czym ogrzać domek na działce?

Jeśli w chłodniejsze dni wyjeżdżasz na działkę tylko okazjonalnie, całoroczne ogrzewanie domku letniskowego nie jest zbyt ekonomicznym rozwiązaniem. Często wykorzystywanym sposobem jest kominek. Tlące się drewno nie tylko zapewnia ciepło, ale także wprowadza w wyjątkowy klimat. Jeśli jednak w Twoim domku nie ma kominka na sporadyczne wypady za miasto wystarczy Ci piecyk elektryczny. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio dobrać urządzenie – jeśli zależy Ci na nagrzaniu większej powierzchni, wybierz odpowiednio mocny grzejnik. Dobrym wyborem będzie 11 żeberkowy grzejnik olejowy 2500 W Teesa . Taka moc pozwoli na dogrzanie dużego pomieszczenia.

: Grzejnik do domku letniskowego

Jaki grzejnik elektryczny wybrać, kierując się ceną? Ranking cen

Najlepsze grzejniki elektryczne – czyli jakie? Odpowiedź na to pytanie jest zależna od tego, jakim kryterium zamierzasz kierować się przy wyborze. Czy będzie to cena czy funkcjonalność?


Najlepszy grzejnik elektryczny - grzejniki olejowe

Jaki grzejnik elektryczny sprawdzi się najlepiej w Twoim domu? Ze względu na swoją szeroką funkcjonalność bardzo popularnym wyborem są grzejniki olejowe. Ich ceny uwarunkowane są głównie mocą. Jeśli nie potrzebujesz urządzenia, które ogrzeje dużą powierzchnię możesz wybrać „słabszy”, a co za tym idzie tańszy model, np. korzystając z oferty Teesa, za grzejnik olejowy 800 W zapłacisz mniej niż 150 zł. Inne modele, które sprawdzą się także w dużych pomieszczeniach, kupisz za mniej niż 250 zł.

To co jest charakterystyczne dla grzejników olejowych Teesa to duża funkcjonalność i troska o bezpieczeństwo, dlatego wszystkie modele posiadają termostat i automatyczną kontrolę temperatury, a także zabezpieczenie przed przegrzaniem. W zależności od wybranego modelu, możesz wybrać grzejnik wyposażony w kilka trybów grzania, wyświetlacz LCD czy wyłącznik w przypadku przewrócenia.



Tani grzejnik elektryczny – termowentylatory

Jeśli jest Ci potrzebny tani grzejnik elektryczny możesz zdecydować się na termowentylator. Jest to najtańsze z urządzeń, które umożliwi dogrzanie Twojego mieszkania. Tak jak zostało opisane powyżej, farelki mają zarówno zalety, jak też wady, jednak bez wątpienia ich cena to duży atut. Za termowentylator o mocy 2000 W, czyli taki, który pozwoli nam ogrzać pokój o powierzchni 20-25 m2 przyjdzie Ci zapłacić mniej niż 100 zł.

Termowentylator elektryczny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium