Kategorie blog
Robot kuchenny czy mikser? Co sprawdzi się lepiej?
Robot kuchenny czy mikser? Co sprawdzi się lepiej?

Robot kuchenny czy mikser? Co sprawdzi się lepiej?Zarówno robot kuchenny, jak i mikser to urządzenia, które w kuchni spełniają określone funkcje. Część z nich jest podobna, jednak, jak to w życiu bywa – różnica tkwi w szczegółach. Jeśli myślimy o zakupie jednego z tych urządzeń, to tylko dokładne poznanie ich możliwości będzie dla nas drogowskazem. Wybór pomiędzy obojgiem urządzeń to kwestia decyzji dotyczącej zarówno ilości miejsca w kuchni, zasobności portfela, a także naszych własnych kulinarnych aspiracji. Miksery i roboty kuchenne różnią się głównie pod względem ceny, wielkości i ilości funkcji. Te pierwsze są zdecydowanie prostsze i do takich też prac są przeznaczone. Roboty kuchenne natomiast mają większy stopień zaawansowania, co pociąga za sobą zdecydowanie większe możliwości pracy.

Miksery kuchenne ręczne – prostota i funkcjonalność

Miksery kuchenne to lekkie i poręczne urządzenia. Jeśli prace kulinarne ograniczamy do najprostszych potraw, z pewnością będą one dobrym wyborem. Są one prostsze i tańsze niż roboty kuchenne, ale te cechy też mają swoje zalety. Mikser kuchenny charakteryzuje się niską wagą i małymi rozmiarami, dzięki czemu praca z urządzeniem jest bardzo prosta. Jego głównym przeznaczeniem w kuchni są wypieki – ciasta, babeczki i inne słodkości. Nawet z podstawowym mikserem ich przygotowanie jest szybkie i łatwe. Urządzenia w zestawie zawierają zestaw końcówek, dzięki którym, poza ubijaniem ciasta czy mieszaniem składników, dokonamy również innych czynności, takich jak np. rozdrobnienie owoców.

Miksery kuchenne z misą – jeszcze więcej wygody

Miksery kuchenne można podzielić na ręczne, ale i tzw. stacjonarne, które połączone są z misą. Jest to o tyle wygodne, że urządzenia nie musimy trzymać cały czas w ręce. Tego typu sprzętom bliżej do robotów kuchennych, które też na stałe połączone są misą. Mimo to urządzenie nadal odznacza się prostotą pracy – zazwyczaj ma tylko kilka biegów oraz stosunkowo dużą moc. Miksery kuchenne z misą to świetna propozycja dla osób z większymi kulinarnymi aspiracjami. Urządzenia pracują za nas (misa obraca się dzięki dodatkowemu silnikowi zamontowanemu w podstawie), a my mamy czas na pozostałe czynności związane z przygotowaniem wypieków.

Niezależnie od tego, czy z misą, czy bez – jeśli czujemy, że to właśnie mikser kuchenny spełnia nasze potrzeby, zapraszamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym artykułem „Jaki mikser kuchenny wybrać?”.


Roboty kuchenne – wiele funkcji, wiele możliwości

Roboty kuchenne to prawdziwe wielozadaniowe kombajny. Nie ma w tym stwierdzeniu za grosz przesady, gdyż ich możliwości są praktycznie nieograniczone – mogą wyręczyć nas w najbardziej uciążliwych zajęciach, takich jak siekanie, ubijanie, mieszanie czy rozdrabnianie składników. Ich funkcjonalność nie ogranicza się wyłącznie do zastąpienia klasycznego miksera. Roboty kuchenne mogą pełnić również funkcje blenderów, wyciskarek do owoców, a nawet maszynek do obierania ziemniaków czy mielenia mięsa. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju urządzenia, jaki wybierzemy. Przykładem takiego urządzenia jest wielofunkcyjny robot kuchenny Teesa EASY COOK EVO 4in1.

Funkcjonalność robotów kuchennych niesie za sobą dosyć spore rozmiary samych urządzeń. Nie jest to jednak przeszkodą, gdy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na kuchennym blacie. Dodatkowo, urządzenia te odznaczają się piękną budową – są bowiem projektowane tak, by być prawdziwą ozdobą naszej kuchni.


Robot kuchenny czy mikser? Co sprawdzi się lepiej?

Dokonując wyboru, warto kierować się nie tyle tym, jakie prace obecnie wykonujemy w kuchni i ile czasu w niej spędzamy, a bardziej tym – co chcielibyśmy w kuchni tworzyć. Wspólnym mianownikiem mikserów i robotów kuchennych są możliwości. Warto zastanowić się nad tym, jakie mamy aspiracje i jak daleko sięga nasza kulinarna pasja. Jedno jest pewne – z tego typu urządzeniami naprawdę można zdziałać cuda.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium